wtorek 28 listopada '23 wtorek 28 listopada '23

ZF Sachs

Sachs to firma znana użytkownikom samochodów przede wszystkim ze względu na najwyższej jakości części zamienne, w szczególności – sprzęgła i amortyzatory. Firma ta stale rozwija technologicznie swoje produkty, co jest korzystne dla całego rynku samochodowego. Wybierając produkty Sachs, decydujemy się na części niezawodne, wysokiej jakości, które są idealnie skonstruowane pod kątem danego modelu auta.

Marka Sachs to część ZF Group, czołowego producenta części układu napędu i zawieszenia na świecie. Firma została założona w 1915 roku aby rozwijać i produkować skrzynie biegów dla statków powietrznych i pojazdów. ZF Group posiada 117 przedstawicielstw w 26 krajach i zatrudnia ponad 70 000 pracowników. W 2010 roku ZF Group wygenerowała przychód o wartości 13 miliardów euro, co daje mu pozycję w czołówce producentów samochodowych części zamiennych.

Tak jak wspomnieliśmy, Sachs słynie przede wszystkim z wysokiej jakości sprzęgieł. Jakość tę potwierdza fakt, że większość producentów samochodów stosuje sprzęgła Sachs na tzw. pierwszy montaż. Sprzęgła Sachs są opracowywane zgodnie z najnowszym, technologicznym know-how i produkowane są według najwyższych norm jakości. Dzięki temu, produkty te zapewniają wysoką wydajność przenoszenia napędu.

W bogatej ofercie firmy Sachs znajdują się sprzęgła kompletne, docisk, tarcze sprzęgła, koła zamachowe, czy koła dwumasowe. Wszystkie te komponenty można zakupić osobno, bądź w zestawach (jak np. w przypadku zestawu sprzęgła, z tarczą, dociskiem, łożyskami etc.).

Na szczególną uwagę zasługują też amortyzatory Sachs. W ofercie firmy rozróżniamy dwie, główne linie produktowe, a mianowicie Super Touring i Advantage. Super Touring to amortyzatory produkowane do praktycznie wszystkich modeli samochodów. W trakcie procesu produkcji amortyzatorów Sachs wykorzystano najwyższej jakości materiały, odporne na korozję i zużycie. Zadbano o chromowane, wysoko polerowane tłoczyska i prowadnice łożyska. Dzięki temu uzyskujemy niezwykle efektywną szczelność amortyzatora, a także wysoki poziom wygody, uzyskanej poprzez niski współczynnik tarcia.

Z kolei amortyzatory Sachs z serii Advantage to świetna propozycja dla zaawansowanych użytkowników. Dzięki nim możliwe jest uzyskanie dobrego trzymania się drogi, wysokiego komfortu jazdy i maksymalnego bezpieczeństwa. Advantage łączą sportową specyfikację z komfortem jazdy. W tej serii dostępne są tylko i wyłącznie amortyzatory gazowe jednorurowe lub dwururowe.

One thought on “ZF Sachs”

 1. Maciej pisze:

  Witam,

  proszę o informację czy mają Państwo takie elementy:
  – Piasta 4472335745 ZF
  – Kołnierz napędowy 4460305477 ZF
  Czekam na pilną wiadomość.

  Pozdrawiam
  Maciej Koperski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *