niedziela 19 maja '24 niedziela 19 maja '24

Wysokiej jakości filtry Filtron

Chyba każdy z kierowców słyszał o firmie Filtron, znanym na całym świecie producencie filtrów na rynek motoryzacyjny i nie tylko. W ofercie marki znajdują się filtry do przeróżnych modeli aut, a wszystkie produkty są porównywalne jakościowo z tymi, które montują oryginalnie producenci samochodów. Na szczególną uwagę zasługują takie filtry jak paliwa, powietrza, kabinowe czy oleju.

Rolą takich produktów tak chociażby filtry powietrza, jest przede wszystkim zatrzymywanie cząstek stałych, takich jak pyły mineralne, sadza i szczątki organiczne, które znajdują się w powietrzu, dostającym się do silnika. Z tego też powodu, konstruktorzy zalecają wykorzystywanie filtrów powietrza wysokiej jakości, dzięki którym możliwe jest filtrowanie zanieczyszczeń oscylującym w granicach 99,9% dla drobin o rozmiarach ledwie parę mikrometrów. Przeróżne, specjalnie dobrane materiały są zawsze wysokiej jakości, dzięki czemu można mieć pewność, że zarówno obudowa jak i wkład filtracyjny będą sprawować swoje funkcje perfekcyjnie.

Poza tym, w ofercie wyróżniają się także filtry oleju. Sprawują one ważną funkcję, bowiem filtrują wszelkie zanieczyszczenia, które dostały się do oleju w trakcie pracy silnika. Należy jednak pamiętać, że filtry oleju nie mają aż tak dużego znaczenia w procesie eksploatacji oleju, aby wstrzymywać się z wymianą. W tym jak i w innych przypadkach powinniśmy stosować się do zalet producenta samochodu. Filtry oleju mają zróżnicowaną budowę i w zależności od tego do jakiego silnika są przeznaczone mogą działać także na różnych zasadach.

Następnym rodzajem filtrów, które produkuje Filtron, są filtry paliwa. Główną rolą filtrów paliwa jest filtracja zanieczyszczeń umieszczonych w benzynie czy oleju napędowym. Zanieczyszczenia w paliwie zwykle dostają się do niego w trakcie procesu produkcji, bądź podczas jego dystrybuowania. Zanieczyszczenia o jakich mówimy to pyły, rdza z wewnętrznych ścian zbiorników, woda etc. Nawet mała ilość brudów tego typu może przyczynić się do większego zużycia wtryskiwaczy, pomp, czy zaworów regulatorów ciśnienia. Z tego też powodu filtry we współczesnych silnikach powinny posiadać produkty zdolne do filtracji zanieczyszczeń o rozmiarach rzędu 3 ÷ 5 μm ze skutecznością ponad 90%.

Firma Filtron nie zapomina też o ostatniej kategorii filtrów, jakimi są filtry kabinowe (przeciwpyłkowe). Rolą filtrów kabinowych jest filtracja powietrza, dostającego się do środka kabiny pojazdu. Dzięki temu, do wnętrza auta nie dostają się zanieczyszczenia, które mogłyby spowodować u kierowcy uczucie zmęczenia, katar sienny, łzawienie lub trudności w oddychaniu. To z kolei jest bardzo niebezpieczne, ponieważ kierowca traci koncentrację i o wypadek nie trudno. Regularna wymiana filtrów kabinowych Filtron jest też wymagana dla alergików, ponieważ jazda ze zużytym filtrem powoduje nieodwracalne skutki dla zdrowia człowieka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *