wtorek 28 listopada '23 wtorek 28 listopada '23

Wybór fotelika samochodowego dla dziecka

Wybór fotelika dla naszego dziecka to jedna z bardziej istotnych rzeczy w momencie, gdy zamierzamy je przewozić samochodem. Często bagatelizowane akcesorium powinno być dla nas przemyślaną decyzja, gdyż to często od niego zależy życie naszego dziecka.W wyborze fotelika dla dziecka powinniśmy się kierować jakością materiałów, z jakiego jest wykonany oraz poziomem bezpieczeństwa, jaki oferuje, a nie jego wyglądem, gdyż jest to największy błąd niedoświadczonych rodziców.

Najważniejszą cechą dobrego fotelika dziecięcego jest jego poziom bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Każdy fotelik, który jest wypuszczony na rynek, musi mieć certyfikat bezpieczeństwa (ECE E44), który potwierdza zgodność produktu z obowiązującymi normami technicznymi i prawnymi, które są wymagane w Unii Europejskiej. W momencie, gdy nie mamy pojęcia, jaka firma i jaki rodzaj fotelika jest najbezpieczniejszy, warto przeglądnąć kilka crash-testów, które przeprowadzają popularne serwisy internetowe. Dzięki tym testom dowiemy się, które foteliki wytrzymają uderzenie samochodu, nie uszkadzając delikatnego ciała naszej pociechy. Ważne, by fotelik miał dobrą ocenę w niezależnych testach instytutu badawczego ADAC.

Kolejnym aspektem jest dobór fotelika odpowiedniego do danej wagi dziecka. Musimy dokładnie poznać kategorie wagowe, na które dzielą się foteliki samochodowe i według tych kryteriów dopiero dokonać zakupu.Wyróżnia się pięć podstawowych i pięć podgrup wagowych.Najbardziej popularny to grupa 0+ (0-13 kg), grupa I (9-18 kg) i grupa II-III (15-36 kg)

Ważna jest również jego łatwość montażu w samochodzie i z pozoru nie jest to taka łatwa sprawa.Nie wszystkie foteliki samochodowe mogą być mocowane na „sztywno” do środkowego siedziska tylnego fotela. Wszystkie foteliki mają specyfikę mocowania opisana w instrukcji obsługi, których trzeba się rygorystycznie trzymać.

Pamiętajmy, by podczas wyboru fotelika NIE kierować się jego ceną, NIE oszczędzać na foteliku i NIE patrzyć na jego zewnętrzny wygląd, a brać pod uwagę tylko oceny bezpieczeństwa w jego testach, gdyż dobry fotelik równa się życie naszego dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *