sobota 13 lipca '24 sobota 13 lipca '24

Uwaga na chińskie podróbki ksenonów Osram

Jak donoszą przedstawiciele firmy Osram, na rynku pojawiły się podróbki lamp ksenonowych z logiem Osram. Za ich produkcję odpowiedzialna jest firma Guangzhou Maofeng Electronic. To kolejny raz, kiedy towary europejskiego producenta są podrabiane przez chińskie fabryki.

Chińskie lampy ksenonowe stosunkowo niedawno pojawiły się na rynku europejskim i już na pierwszy rzut oka zwracają na siebie uwagę niską ceną. To właśnie niska cena jest tym czynnikiem, który w pierwszej chwili powinien nas zaalarmować.

Jak jeszcze możemy odróżnić podrabiane produkty od oryginalnych? Chińskie odpowiedniki nie posiadają opakowań, a gdy je mają – są znacznie gorszej jakości, niż oryginalne (jakość wydruku, inne logotypy, brak niektórych elementów graficznych itp.). Pamiętajmy, że każdy europejski producent ma obowiązek zamieścić na opakowaniu takich informacji jak nazwa produktu, moc źródła światła, EAN produktu oraz adres producenta. Jeśli nie możemy ich znaleźć na opakowaniu, powinno wzmóc to naszą czujność.

Jak zaznacza firma Osram, jej żarniki ksenonowe są wytwarzane w europejskich fabrykach. Jednocześnie wydała oświadczenie, że producent nie bierze jakiejkolwiek odpowiedzialności za niewłaściwe działanie produktów imitujących oryginalne. Z tego też powodu, niemiecka firma zaleca kupno lamp ksenonowych wyłącznie w sprawdzonych sklepach.

Niemcy zapowiedzieli wszczęcie postępowania sądowego w sprawie podrobionych produktów Osram. Trzeba bowiem podkreślić, iż firma Guangzhou Maofeng Electronic naruszyła prawa własności intelektualnej wykorzystując na opakowaniach i produktach nazwę oraz logo Osram.

Naszym czytelnikom zalecamy więc ostrożność przy kupnie lamp ksenonowych. Jeśli zobaczymy aukcję internetową z podejrzanie niską ceną, lepiej dwa razy zastanowić się przed kupnem. Podrobione żarniki ksenonowe mogą oślepiać kierowców jadących z naprzeciwka, stwarzając poważne zagrożenie na drodze. Możemy narazić się także policji, która ma obowiązek rekwirować dowód rejestracyjny, jeśli zauważą auto z chińskimi ksenonami.

One thought on “Uwaga na chińskie podróbki ksenonów Osram”

  1. Uważam że powinno się zawsze dokładnie sprawdzać jakość części nawet najpierw w taki powiedzmy wirtualny sposób poprzez prześledzenie np w internecie informacji o danym produkcie i opinie innych użytkowników, gdyż można się łatwo dać wkopać i utopić pieniądze w marne części do samochodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *