wtorek 05 marca '24 wtorek 05 marca '24

Schneider Electric partnerem Faurecia w procesie dekarbonizacji

iParts.pl dnia: 10.06.2020 W kategorii: Donosy z aftermarketu

Schneider Electric będzie towarzyszyć Faurecji w pierwszym etapie misji zwiększania neutralności pod względem emisji CO2. Firma chce sukcesywnie i skutecznie zmniejszać emisję, która bezpośrednio jest związana jej działalnością produkcyjną.

Preferowany partner

Faurecia, jedna z wiodących światowych firm z branży motoryzacyjnej, wskazała na Schneider Electric jako preferowanego partnera, który miałby wesprzeć grupę w jej dążeniu do osiągnięcia neutralności CO2. Schneider Electric, lider cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyzacji, będzie towarzyszyć Faurecji na pierwszym etapie jej misji neutralizacyjnej pod względem emisji CO2, która obejmuje dekarbonizację jej działalności.

Misja neutralizacyjna

Znacząca część emisji gazów cieplarnianych w działaniach Faurecji to bezpośrednie emisje z obiektów, gdzie odbywa się produkcja i pośrednie emisje z pozyskiwanej energii. Pierwszy etap programu obejmie dwa rodzaje działań. Po pierwsze jest to zakup energii wytwarzanej z paliw niskoemisyjnych lub ze źródeł odnawialnych. Po drugie jest to ograniczenie zużycia energii poprzez przyjęcie innowacyjnych rozwiązań cyfrowych w zakresie wydajności i odzyskiwania ciepła we wszystkich 300 lokalizacjach Faurecji na całym świecie.

Pierwszy etap programu jest jednocześnie kamieniem milowym w zakresie neutralności CO2, który grupa zamierza zamknąć do 2025 roku. Kolejny etap w zakresie kontrolowania emisyjności, włączając w to pojazdy wyposażone w części Faurecia, ma być zakończony w 2030 roku. Grupa chce osiągnąć pełną neutralność, zgodną z dyrektywami i zalecaniami, do 2050 roku.

Gwarancja szybkiego postępu prac

Poprzez naszą inicjatywę neutralizacji pod względem emisji CO2 chcemy nie tylko zmniejszyć nasz wpływ na środowisko, ale także stworzyć długoterminową wartość w całym łańcuchu dostaw dla dostawców, partnerów, klientów i użytkowników końcowych. Współpraca z firmą Schneider Electric pozwoli nam szybko osiągnąć postęp w pierwszym etapie naszej inicjatywy. Wykorzystując ich globalny zasięg i technologię wdrożymy rozwiązania we wszystkich naszych lokalizacjach” – powiedział Patrick Koller, CEO Faurecia.

Wspólna walka ze zmianami klimatu

Zrównoważony rozwój leży u podstaw naszej strategii; dla nas, naszych klientów i partnerów. Współpracując z Faurecia, chcemy podjąć odważne działania w celu zwiększenia wydajności, zmniejszenia emisji dwutlenku węgla oraz wykazania się w zakresie wspólnego przywództwa w walce ze zmianami klimatu. Będziemy wykorzystywać nasze najlepsze w swojej klasie rozwiązania związane z zarządzaniem energią i automatyzacją przemysłową. Będziemy również dzielić się owocami naszego własnego doświadczenia we wdrażaniu takich programów z innymi klientami i wewnątrz naszej organizacji”– powiedział Jean-Pascal Tricoire, przewodniczący i CEO Schneider Electric.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *