sobota 15 czerwca '24 sobota 15 czerwca '24

Rekordowy rok Audi w Polsce

agnieszka dnia: 17.03.2014 W kategorii: Motonews'y

Rekordowy rok Audi w Polsce – tak w skrócie określić można wyjątkowo udany dla polskiego oddziału Audi rok 2013. Z salonów wyjechało ponad 5500 modeli Audi, co daje ponad 9% wzrost sprzedaży w stosunku do roku 2012. Największą popularnością cieszyły się modele z rodziny A3, a w segmencie SUV modele Q5. Co nowego szykuje dla nas producent?

audiAudi udowodniło, że jest w świetnej formie. Na minionej konferencji prasowej poinformowało, że w tym roku planuje zaprezentować aż 17 nowych modeli. Wśród nowości przewidzianych na 2014 rok znajdą się mocne modele S1 i S3 Cabrio oraz odświeżone A6 i A7. Wisienką na torcie jest jednak nowa generacja Audi TT. Sportowe coupe charakteryzuje agresywna sylwetka, nieposkromiony design, ekran LCD o przekątnej 12,3 cala zamiast tradycyjnych zegarów. Najmocniejsza odmiana TTS będzie mieć 310 KM i osiągnie 100 km/h w 5,3 s.

One thought on “Rekordowy rok Audi w Polsce”

  1. b.bury pisze:

    Tak, wielu polaków chwali sobie Audi, z resztą wcale się nie dziwię, mają bardzo dobre samochody. Fajnie, że wprowadzają dużo modeli na polski rynek, na pewno nie wyjdzie im to na źle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *