środa 24 kwietnia '24 środa 24 kwietnia '24

Mycie samochodu zimą

Zima to szczególnie trudny okres dla naszego samochodu, a w szczególności dla jego karoserii. W czasie mroźnej pogody na drogach znajduje się mnóstwo soli, piasku oraz żwiru, który ma nas uchronić od niebezpiecznego poślizgu a w konsekwencji wypadku, lecz działa on kosztem części naszego podwozia oraz pięknych alufelg.

Sól którą posypywane są drogi, łatwo rozpuszcza lód na jej powierzchni, ale także preparuje lakier samochodowy oraz niszczy chromowane i plastikowe elementy. Żwir natomiast łączy się z się ze śniegiem i lodem, który w momencie usuwania z samochodu trze o lakier i szyby samochodowy, trwale go zarysowując.

Naprzeciw temu przykremu zdarzeniu wymyślono myjnie bezdotykową. Polega ona na myciu samochodu specjalną myjką ciśnieniową z różnymi płynami w 4 fazach mycia. Program ten obejmuje zmiękczanie zabrudzeń, mycie samochodu pod ciśnieniem, spłukiwania środka zmiękczającego, zabezpieczenie karoserii i nabłyszczenie jej. Za pomocą myjki usuwamy wszystkie zabrudzenia, nie narażając lakieru naszego samochodu na uszkodzenia. Z myjki wydobywa się ciepła woda z zawartością specjalnego proszku, który rozpuszcza bród i zabezpiecza karoserie.

Ważne aby nie używać wszystkich etapów mycia w przypadku każdorazowego odwiedzania myjni. Pełno-fazowe mycie wystarcza na okres kilku tygodni, dla tego w kolejnych powinniśmy używać jedynie fazy mycia i spłukiwania. Pozwoli nam to zaoszczędzić pieniądze i czas spędzony na myjni, który nie jest zbyt miły szczególnie w czasie mroźnej zimy.

Koszt jaki ponosimy myjąc samochód na myjni bezdotykowej, jest o wiele mniejszy niż w przypadku myjni samochodowych innego typu. Największym atutem jest jej samoobsługa, dzięki której użytkownik sam decyduje, w jakim czasie i za jaką cenę umyje swój samochód.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *