niedziela 19 maja '24 niedziela 19 maja '24

Meyle – dobre bo niemieckie?

Ta niemiecka firma została założona w roku 1958, dziś jest reprezentowana w 120 krajach. Wysoka jakość części zamiennych pod marką Meyle została potwierdzona przez TUV oraz m.in. przez ekspertów Auto Bild.  Inżynierowie firmy Meyle słyną z tego, iż w oparciu o najnowocześniejsze technologie znajdują sposoby na wyeliminowanie najczęściej powtarzających się błędów powstałych w fazie produkcji części OE (oryginalnych, montowanych fabrycznie).

meyle

Części marki Meyle należą dziś do portfolio produktów niemieckiego koncernu Wulf Gaertner Autoparts AG. Meyle oferuje ponat 12 500 produktów w różnych, popularnych grupach asortymentowych, takich jak:

  • zawieszenie i elementy podwozia gwarantujące pełne bezpieczeństwo i doskonałe osiągi
  • elementy gumowo-metalowe słynące z wytrzymałości i komfortu jazdy
  • niezawodne i wytrzymałe części układu hamulcowego

Meyle to dostawca sprawdzonych w polskich realiach amortyzatorów, części silnikowych i przeniesienia napędu, pasków, łożysk tłocznych, piast, części elektrycznych układu chłodzenia, wentylacji, ogrzewania i klimatyzacji oraz wielu innych.

MEYLE_Firmensitz_Hamburg_100x204_copy_1

W ofercie iParts.pl na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim tuleje wahaczy i inne elementy zawieszenia marki Meyle do samochodów marki Opel, BMW, Audi i innych. Dlaczego akurat do tych modeli? Tylko specjaliści wiedzą, że wahacze w tych samochodach charakteryzują się krótką żywotnością. Spowodowane jest to ograniczoną powierzchnią roboczą (powierzchnią zabudowy) oraz stosunkowo dużymi siłami, które oddziałują na wahacz. Tuleje w tych wahaczach usytuowano pionowo, co sprawia, że są narażonena silne skręcanie. Aby temu zapobiec należy stosować specjalny, najwyższej jakości rodzaj gumy i odpowiednio ją obrabiać.

11

Inżynierowie Meyle przeanalizowali bardzo dokładnie słabe miejsca tulei i zaproponowali wprowadzenie licznych ulepszeń, które wyraźnie wpłynęły na wydłużenie żywotności wahaczy. Osiągnięto to między innymi dzięki udoskonaleniu wewnętrznej geometrii tulei, a przede wszystkim zastosowaniu wysokiej jakości gumy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *