sobota 15 czerwca '24 sobota 15 czerwca '24

Mercedes Sprinter wersja LUX

iParts.pl dnia: 01.02.2013 W kategorii: iParts od kuchni

Na wstępie trzeba powiedzieć jedno – samochody dostawcze raczej nie kojarzą nam się z luksusem. Nic dziwnego, ich rola jest oczywista, tj. mają sprawnie przewieźć towar z punktu A do punktu B. Jak jednak się okazuje, inaczej myślą specjaliści z firmy Lexani Motorcars, którzy postanowili stworzyć jeden z najbardziej luksusowych pojazdów dostawczych na świecie na bazie Mercedesa Sprintera.

Co ciekawe, z zewnątrz samochód wygląda zupełnie normalnie i dla postronnych oczu wygląda jak zwykły Mercedes Sprinter. Magia zaczyna się jednak dopiero po otwarciu drzwi.

Znaleźć możemy tam niezwykle wyszukane, luksusowe i ekskluzywne wnętrze, jakie można sobie wyobrazić. Klient ma do wyboru przeróżne konfiguracje wykorzystanych materiałów, kolorów i stylów przy projektowaniu wnętrza. Oczywiście, niezależnie od wybranej opcji – równie luksusowe, co reszta.

W Mercedesie Sprinterze od Lexani Motorcars aż roi się od różnego rodzaju gadżetów. Pasażerowie mają do dyspozycji m.in. 46-calowy LED-owy telewizor, system audio marki Alpine oraz Play Station 3. Nie mogło również zabraknąć wygodnych, luksusowych foteli, łóżka do spania i barku, z którego właściciel może skorzystać po ciężkim dniu.

Zresztą, nie mamy co mówić – zobaczcie zdjęcia. Prawda, że wygląda nieźle? My nie mielibyśmy nic przeciwko, żeby wyruszyć takim autem na wakacje.

Wróćmy jednak do szarej rzeczywistości, czyli do kosztów. Ile przyjdzie nam zapłacić za luksusowego Sprintera? Oficjalny cennik jest jednoznaczny – koszt tego auta wynosi 292 tys. dolarów, czyli ponad 900 tys. zł. Jeśli użytkownik życzy sobie ozdobić wnętrze akcentami z 24-karatowego złota, cena będzie jeszcze wyższa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *