niedziela 03 lipca '22 niedziela 03 lipca '22

Liqui Moly opracowała oleje silnikowe dla nowych modeli BMW

iParts.pl dnia: 30.03.2020 W kategorii: Donosy z aftermarketu

Olej silnikowy Top Tec 6600 został stworzony dla nowych modeli BMW, zgodnie ze specyfikacją przedstawioną przez producenta tych samochodów. Jest on również przeznaczony do najnowszych modeli samochodów marki Mercedes i Volvo.

Potrójna homologacja

Top Tec 6600 0W-20 LIQUI MOLY został zatwierdzony przez BMW i posiada jego homologację Longlife-17 FE +. Ten rodzaj oleju nadaje się do najnowszych silników benzynowych BMW, z wyjątkiem serii M. Posiada również homologację Mercedesa MB 229.71 i będzie spełniał wymagania homologacji Volvo VCC RBS0-2AE i API SN Plus + RC. Jak mówi Sebastian Zelger, dyrektor Liqui Moly USA: „Top Tec 6600 to dobry wybór dla warsztatów obsługujących najnowsze modele BMW i Mercedes. Mogą używać jednego oleju dla obu marek. ”

Ograniczanie zjawiska LSPI

Zatwierdzenie BMW Longlife-17 FE + ma na celu zmniejszenie ryzyka występowania LSPI. LSPI to niskoprądowy wstępny zapłon. Oznacza, że mieszanka zapala się spontanicznie w komorze spalania przy niskich prędkościach przed iskrą zapłonową. Może to prowadzić do „stukania” silnika, a tym samym do jego poważnego uszkodzenia. Zjawisko to nie jest jeszcze w pełni poznane. Ale ryzyko jego występowania można zmniejszyć, stosując odpowiedni olej silnikowy.

Do tej pory nie było modeli BMW, które wymagają tylko tego rodzaju oleju czyli z homologacją Longlife-17 FE + i dodatkowo nie są kompatybilne z żadnym innym olejem. Top Tec 6600 nie może być stosowany do starszych wersji silników, które nie zostały ujęte w kategorii Longlife.

Gama olejów Top Tec

Gama Top Tec to najbardziej wydajne oleje silnikowe LIQUI MOLY, które spełniają wysokie i różnorodne wymagania. Dzięki lepkości 0W-20, Top Tec 6600 wpisuje się w dominujący trend w  przemyśle motoryzacyjnym, zgodnie z którym tworzy się oleje o coraz niższym współczynniku lepkości. Celem jest oszczędność paliwa i redukcja emisji spalin. Im niższa lepkość oleju, tym mniej mocy musi zużyć silnik do pompowania oleju. Wyzwanie polega tu na zapewnieniu optymalnego poziomu smarowania silnika nawet przy ekstremalnych obciążeniach. A Top Tec 6600 jest produktem wyjątkowym w tym zakresie.

One thought on “Liqui Moly opracowała oleje silnikowe dla nowych modeli BMW”

  1. Rankomat pisze:

    Bardzo ciekawa sprawa i dobrze, że wprowadzono takie oleje silnikowe. Od niego zależy w znacznej mierze praca silnika, a co za tym idzie eksploatacja pojazdu. Nowa gama olejów z pewnością przypadnie do gustu wielu klientom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.