sobota 13 lipca '24 sobota 13 lipca '24

KYB rozpoczęło współpracę z REE Automotive na modułowej platformie EV

iParts.pl dnia: 25.06.2020 W kategorii: Donosy z aftermarketu

Partnerstwo KYB-REE zostało ogłoszone 21 maja 2020. REE Automotive (REE) i KYB Corporation po raz pierwszy formalnie współpracowały na platformach EV (pojazdów elektrycznych).

Nowe rozwiązania dla e-mobilnych platform

Strategiczne partnerstwo REE i KYB powstało w celu opracowania nowych rozwiązań w zakresie zawieszenia dla przyszłych platform pojazdów elektrycznych (EV). Pół-aktywne i aktywne układy zawieszenia KYB wzmocnią platformę EV nowej generacji REE, która zapewnia całkowitą swobodę projektowania, opłacalne i skalowalne rozwiązania w zakresie e-mobilności – twierdzą obie firmy.

Połączone doświadczenie REE, pionierskiej firmy technologicznej i lidera w dziedzinie platform pojazdów elektrycznych oraz KYB, wiodącego światowego producenta hydrauliki, będzie miało duży wpływ na zrewolucjonizowanie konstrukcji pojazdów elektrycznych.

Platforma przyszłości

Partnerstwo REE z KYB dodatkowo zwiększa globalne możliwości produkcyjne REE. Wnosi również na nowy poziom technologię zawieszenia w ramach architektury REEcorner, która integruje wszystkie elementy pojazdu z układem napędowym (kierowanie, hamowanie, zawieszenie, silnik elektryczny) w kole. REEcorner łączy się z REEboard – całkowicie płaską platformą, zapewniającą całkowitą swobodę projektowania, lepszą wydajność i bezpieczeństwo oraz modułowe zastosowania dla każdego typu pojazdu.

Architektura EV nowej generacji

KYB ma ogromne doświadczenie w opracowywaniu i produkcji zaawansowanych systemów zawieszenia. Cieszymy się, że możemy współpracować z REE Automotive i dzielić się rewolucyjną wizją z zakresu EV i projektując podsystem zawieszenia, który wspiera potrzeby ekosystemu mobilności jutra” – powiedział Kazunori Masumoto, dyrektor generalny w dziale biznesowym inżynierii KYB Automotive Component.

Daniel Barel, współzałożyciel i dyrektor generalny REE, dodał: „REE z przyjemnością wita KYB w naszej wyjątkowej sieci globalnych strategicznych partnerów motoryzacyjnych. Cenimy ich za światowej klasy wiedzę w zakresie zaawansowanych systemów zawieszenia. Technologia KYB odegra kluczową rolę w szybkim rozwoju naszej architektury EV nowej generacji, która na nowo wprowadza samochód elektryczny z całkowicie płaską, skalowalną i w pełni modułową platformą”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *