środa 17 sierpnia '22 środa 17 sierpnia '22

KYB – lider produkcji amortyzatorów

iParts.pl dnia: 17.08.2009 W kategorii: Encyklopedia marek części

logok

KYB Europe jest spółką zależną ogólnoświatowego koncernu KYB Corporation, z siedzibą w Tokio, Japonia.

Od prawie stu lat, KYB prowadzi prace badawczo – rozwojowe oraz wdraża nowoczesne technologie hydrauliczne w przemyśle lotniczym, kolejowym, okrętowym i motoryzacyjnym.

Siedziba KYB Europe w Niemczech

Siedziba KYB Europe w Niemczech

KYB jest wiodącym japońskim producentem hydrauliki siłowej.

Całkowity przychód koncernu KYB Corporation, zatrudniającego ponad 11,370 pracowników przekracza 2,6 miliarda USD (dolarów amerykańskich), z czego 60% pochodzi ze sprzedaży amortyzatorów do samochodów.

Roczna zdolność produkcyjna 15 fabryk KYB zlokalizowanych w Azji, Europie oraz Ameryce Północnej i Południowej przekracza 75 mln amortyzatorów. KYB posiada największą na świecie fabrykę amortyzatorów (Gifu, Japonia), o wydajności ponad 50 mln. sztuk. Wysoki stopień automatyzacji pozwala na zmianę produkowanego typu amortyzatora w ciągu 15 sekund.

KYB Corporation jest notowana na tokijskiej giełdzie papierów wartościowych i eksportuje swoje wyroby do ponad 100 krajów na całym świecie.

Siedziba KYB Europe zlokalizowana jest w Krefeld k. Dusseldorfu (Nadrenia – Westfalia, Niemcy).

Elementy zawieszenia marki KYB

KYB jest największym na świecie dostawcą amortyzatorów dla producentów samochodów. Co czwarty samochód opuszczający linie produkcyjne na całym świecie posiada amortyzatory KYB jako oryginalne wyposażenie.

Doświadczenia gromadzone latami przez inżynierów i techników KYB, przyczyniły się do uzyskania pozycji światowego lidera nie tylko w produkcji amortyzatorów, ale również w dziedzinie projektowania zintegrowanych systemów kontroli trakcji i sterowania pojazdów.

Amortyzatory KYB projektowane na rynek części zamiennych, produkowane są w tych samych fabrykach oraz przy wykorzystaniu tej samej technologii oraz systemów kontroli jakości, co amortyzatory montowane jako oryginalne wyposażenie fabryczne. Amortyzatory wyposażone są w zespoły zaworowe o zwiększonej efektywności, zaprojektowane tak, aby po zamontowaniu w pojeździe kompensować zużycie innych elementów układu jezdnego w celu przywrócenia komfortu i bezpieczeństwa jazdy.

Satysfakcja klienta i jakość produktów KYB jest zawsze stawiana na pierwszym planie, co podkreśla motto firmy ‘Our Precision, Your Advantage’. KYB dostarcza klientom różnych branż przemysłowych na całym świecie produkty najwyższej jakości. Zakłady produkcyjne KYB uzyskały certyfikaty zgodności z wymogami norm ISO 9001, QS 9000 i ISO 14001.

Poznaj bliżej korporację KYB >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.