wtorek 05 marca '24 wtorek 05 marca '24

KTM wstrzymuje produkcję X-Bowa

iParts.pl dnia: 26.08.2009 W kategorii: Motonews'y

x_box_scale_web

A miało być tak pięknie! Ariel Atom, Caterham… wszyscy mieli ukłonić się przed pierwszym tego typu projektem firmy KTM specjalizującej się w produkcji motocykli. Były plany, były marzenia i były zapowiedzi, a sprzedało się tylko 80 sztuk!

Austriacki producent motocykli, firma KTM zdecydowała się wstrzymać linię montażową modelu X-Bow. Od tej pory z fabryki w austriackim mieście Graz nie wyjedzie żaden czterokołowy, ultralekki pojazd osiągający setkę w 3.9-sekundy.

Nie możemy jednak powiedzieć, że KTM się nie starał przy promocji X-Bowa. Co więcej, w zeszłym roku pisaliśmy o zimowych akcesoriach oraz o edycji specjalnej tego mini-bolidu, na którą apetyt miało podobno aż 2000 klientów. Jednak jak podaje autoblog, producent początkowo planował rocznie montować 500 sztuk X-Bowa, potem natomiast wraz ze wzrostem popularności „nakład” został zwiększony do 1000 sztuk.

Kiedy możemy spodziewać się wznowienia produkcji? Podobno nie wcześniej niż w styczniu 2010 roku, prawdę mówiąc to trochę się nie dziwię.

Wolałbym mimo wszystko Ariela Atoma, niż tego KTMa. A Ty?

źródło: autoblog.com

One thought on “KTM wstrzymuje produkcję X-Bowa”

  1. admin pisze:

    Jak zapewne się domyślacie, z powodu tak niewielkiej liczby tegoż wehikułu, części na aftermarkecie nikt do tego nie dostarczy ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *