niedziela 03 lipca '22 niedziela 03 lipca '22

Hella i Oculii ustanowili partnerstwo strategiczne

iParts.pl dnia: 07.06.2020 W kategorii: Donosy z aftermarketu

ADAS (Advanced Driver Assistance System) to systemy, które są elementem dynamicznie rozwijającej się technologii radarowej samochodów. Pozawala ona między innymi na wykrywanie obiektów, nawet w niesprzyjających warunkach, które oddalone są od samochodu o 250 m. Współpraca pomiędzy Hella i Oculii oznacza jeszcze szybszy rozwój tej technologii.

Zaplecze Hella i Oculii

HELLA to jeden z wiodących na świcie dostawców systemów radarowych, oświetleniowych i elektronicznych dla samochodów. Z kolei Oculii jest pionierem w zaawansowanych rozwiązaniach programowych dla technologii radarowej. Te dwie firmy zawarły strategiczne partnerstwo w celu dostarczania wysokiej jakości rozwiązań dla radarów samochodowych w systemie ADAS oraz dla samochodów opartych na jeździe automatycznej (Automatic Driving). Firmy będą działać w oparciu o technologię oprogramowania Virtual Aperture Imaging dostarczoną przez Oculii. Nie mniej ważne jest tu ogromne doświadczenie Hella w zakresie produkcji radarów samochodowych. Know-how obu partnerów w tym zakresie doskonale się uzupełnia.

Virtual Aperture Imaging od Oculli

Opatentowana przez Oculii technologia oprogramowania Virtual Aperture Imaging znacznie zwiększa rozdzielczość kątową radarowego układu fazowego – znacznie poprawia bezpieczeństwo, niezawodność i wydajność obecnych rozwiązań ADAS oraz pojazdów o autonomicznym napędzie. Technologia oprogramowania skaluje rozdzielczość kątową bez konieczności używania wielu aktywnych nadajników-odbiorników lub drogich technologii antenowych. Jest to ekonomiczne i wydajne rozwiązanie, które radykalnie ulepsza istniejącą architekturę radarów.

Nowe rozwiązania

Wykorzystując tę technologię oprogramowania, HELLA wniesie z kolei swoje wysokie kompetencje i doświadczenia w dziedzinie projektowania sprzętu radarowego do samochodów. Nie mniej ważne jest jej zaplecze produkcyjne, które pozwoli na wykorzystanie i rozszerzenie istniejącej platformy produktów radarowych. Ta współpraca rozwojowy ma przynieść najlepsze w swojej klasie rozwiązania radarowe obrazowania ADAS poziomu 2/3, z których będą mogli skorzystać najwięksi światowi producentów samochodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.