wtorek 05 marca '24 wtorek 05 marca '24

Helikopter z części zamiennych za 1600 $

iParts.pl dnia: 15.08.2009 W kategorii: Wwwrzuć na luz

20-letni farmer z Chin – Wu Zhongyuan – zbudował, przy użyciu rąk własnych… helikopter! W wywiadzie podkreślił, że opierał się na wiedzy zdobytej podczas lekcji fizyki ze szkoły średniej oraz wiedzy szczegółowej surfując po internecie korzystając z przeglądarki telefonu komórkowego! Zdjęcia pokazują, że konstrukcja faktycznie potrafi unieść się w powietrze.

Helikopter, który może pomieścić tylko pilota został skonstruowany na bazie drzewa wiązowego, stalowych rurek oraz silnika motocyklowego o pojemności 150cc. Koszt części to około 1,600 dolarów. Wu twierdzi, że jego konstrukcja potrafi unieść człowieka na wysokość prawie 800 metrów nad ziemię, aczkolwiek ostatnio nie lata tak wysoko, ponieważ chiński rząd zakazał tego czynu w ramach zapewnienia bezpieczeństwa konstruktorowi i mieszkańcom wioski. Maszyna nie posiada drzwi, okien, stalowej obudowy, kilkunastu przycisków a mimo to lata.

helikopter-499x322

Chiński MacGyver – jak ochrzciły go media – wykorzystał najprostsze narzędzia z możliwych a jednak dopiął swego. Ojciec Wu uważa, że syn zawsze był gadżeciarzem i miał zacięcie inżynierskie. Marzeniem Wu było wybrać się kiedyś do szkoły drogą lotniczą. Swoje marzenie spełnił po niespełna dwóch miesiącach pracy. Stał się tym samym ulubieńcem całej wioski i problemem dla chińskich władz.

źródło: mensite.pl

One thought on “Helikopter z części zamiennych za 1600 $”

  1. Grzegorz pisze:

    Ciekawe czy zrobi tez wersje na iPhone’a :) i po ile bedzie w app store ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *