poniedziałek 04 lipca '22 poniedziałek 04 lipca '22

Grupa AISIN zaprezentowała koncepcyjny pojazd autonomiczny na targach CES 2020

iParts.pl dnia: 12.03.2020 W kategorii: Donosy z aftermarketu

I-mobility Type C-20 to koncepcyjny pojazd autonomiczny, służący do transportu zbiorowego. Na targach CES w Las Vegas zaprezentowano sposób, w jaki pojazd łączy się i w wchodzi w interakcje z pasażerami i danymi w chmurze.

Targi CES – Consumer Electronics Show – są największymi na świecie targami elektroniki i nowych technologii. Od 1967 regularnie organizowane są w Las Vegas. Tegoroczne trwały od 7 do 10 stycznia.

Przyszłość mobilności

I-mobility Type C-20 to drugi tego typu koncept Grupy Aisin. To zautomatyzowany, podobny do autobusu pojazd, który został zaprojektowany dla społeczeństwa przyszłości. Wyposażony jest w technologie z trzech kluczowych i rozwijanych przez Grupę obszarów. Jest to pojazd: połączony, zautomatyzowany i zelektryfikowany. Co to oznacza?

Pełne połączenie

I-mobility Type C-20 wykorzystuje połączenie wewnątrz kabinowego systemu monitorowania i danych opartych na lokalizacji. Zapewnia transport dostosowany do konkretnych potrzeb użytkowników i docelowych kierunków. System łączy się również z zewnętrznymi źródłami informacji. Dzięki temu wyświetlane na ekranach grafiki mogą zmieniać się, dostosowując do zainteresowań pasażerów lub lokalnych atrakcji.

Pojazd zautomatyzowany

I-mobility Type C-20 to pojazd bez kierowcy. Przeznaczony jest do przemieszczania się na krótkich trasach, takich jak wizyta w lokalnym centrum handlowym. Wykorzystując wiele czujników i-mobility Type C-20 wykrywa przeszkody na zewnątrz pojazdu, by zapewnić bezpieczną i komfortową jazdę. Jest również dostosowany do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Elektryfikacja 

I-mobility Type C-20 jest pojazdem bezemisyjnym. Zastosowano tu wiele rozwiązań, które do tej pory Gruopa Aisin zaprojektowała dla samochodów elektrycznych. Są to chociażby: układ hamulcowy z odzyskiem energii, elektryczne rampa i podnośnik (dla wózków inwalidzkich), bezszynowe elektryczne drzwi przesuwne, zarządzanie ciepłem, kontrola optymalnej termiki. Wszystkie te rozwiązania pozwoliły na sporą oszczędność przestrzeni, którą zajął większy, a zatem zwiększający zasięg pojazdu, akumulator.

Technologie informacyjne

Ponadto Grupa Aisin zaprezentowała usługi, wykorzystujące informacje zebrane przez ich dużą gamę produktów samochodowych. Przykładowe obejmują wykrywanie stanu nawierzchni drogowych z zastosowaniem informacji z platform lokalizacyjnych – takich jak system wsparcia logistyki oparty na technologii nawigacji samochodowej – oraz przy użyciu technologii informacyjnych, które sprzęgnięte są z siłownikiem i zapisują dane z niego pochodzące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.