poniedziałek 04 lipca '22 poniedziałek 04 lipca '22

Dayco i Politechnika Turyńska umacniają partnerstwo na rzecz badań hybrydowych pojazdów elektrycznych

iParts.pl dnia: 29.05.2020 W kategorii: Donosy z aftermarketu

Dayco, wiodący dostawca produktów silnikowych i układów napędowych dla przemysłu motoryzacyjnego, przemysłowego i rynku części zamiennych, zacieśnił współpracę z Politechniką Turyńską w celu opracowania hybrydowych systemów elektrycznych dla producentów pojazdów na całym świecie.

Podążać za tempem zmian

Przechodzenia na zrównoważone formy napędu pojazdów nabiera tempa. Jest to szczególnie zauważalne i istotne w świetle globalnych zmian klimatu, a także w obliczu zmiany, jaka dokonała się na rynku konsumenckim. Opinia publiczna wymusza kierowanie się w stronę alternatyw przyjaznych dla środowiska. Współpraca na wysokim szczeblu w zakresie wdrażania tych alternatyw staje się koniecznością. Tak motywowała swoją decyzję w zakresie podjęcia współpracy z Politechniką Turyńską firma Dayco.

Cele i zakres umowy

Celem umowy między Dayco, a Politechniką Turyńską jest badanie systemów hybrydyzacji i skuteczne opracowywanie niezbędnych innowacji technologicznych, wspierających producentów pojazdów, którzy dokonują transformacji w sposób wydajny, praktyczny i zrównoważony. Współpraca ma zapewnić dostarczenie wiodących rozwiązań w obszarze systemów hybrydowych.

„Opierając się na naszych wcześniejszych obszarach współpracy z Dayco, zebraliśmy silny interdyscyplinarny zespół odpowiedzialny za innowacje, aby zwiększyć nasz wkład w rozwój zelektryfikowanych technologii mobilności” – powiedział profesor Guido Saracco, rektor Politechniki Turyńskiej.

Wiedza i umiejętności

Połączenie badań nad teoretycznym rozwojem rozwiązań systemów hybrydowych prowadzonych przez Politechnikę ze specjalistyczną wiedzą i umiejętnościami technicznymi Dayco łączy kluczowe elementy, które są niezbędne, by postępy technologiczne stały się rzeczywistością. Podpisanie umowy badawczej i oficjalne ogłoszenie porozumienia odbyło się 21 lutego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.