sobota 15 czerwca '24 sobota 15 czerwca '24

Dayco Aftermarket

Firma Dayco to światowy lider w projektowaniu i produkcji układów przekazywania mocy na pierwsze wyposażenie. Z pewnością wielu naszych Klientów zna tę markę i kojarzy ją z jakością, niezawodnością i bezpieczeństwem. Dzisiaj w Encyklopedii Marek Części krótka sylwetka marki Dayco.

Dayco to znany producent części samochodowych typu OEM, czyli na tzw. pierwszy montaż. Dayco dostarcza nowoczesne rozwiązania techniczne swym klientom – najważniejszym światowym producentom aut, w celu zapewnienia maksymalnej jakość układów i niezawodności ich pojazdów. Z tego też powodu Dayco stale inwestuje w poszukiwanie nowych pół fabrykantów, jak również w rozwój innowacyjnych technologii, aby z wyprzedzeniem spełnić wymagania silników przyszłości.

Dayco stanowi część Działu MARK IV Automotive, core business grupy MARK IV. MARK IV Automotive jest światowym liderem w rozwoju i produkcji kompletnych układów przekazywania mocy, dostarczania powietrza i chłodzenia silnika. Jego europejska siedziba znajduje się we Włoszech, w miejscowości Airasca koło Turynu.

W przypadku rynku części zamiennych (aftermarket), zadaniem Dayco jest dostarczenie kompletnej i stale uaktualnianej oferty wysokiej jakości części układu przekazywania mocy, o jakości oryginalnej lub ekwiwalentnej do oryginalnej. Dayco stara się zapewnić swym klientom niezbędne usługi i pomoce, by mogli przodować we własnym sektorze.

Wśród bogatej oferty firmy znajdują się m.in. paski klinowe, paski rozrządu, napinacze, pompy wody, kompletne zestawy rozrządu, tłumiki skrętne, wolne koła alternatora itd. Jak widać, Dayco przoduje w produkcji elementów układu rozrządu i komponentów z nim współpracujących.

Na uwagę zasługują szczególnie zestawy rozrządu, które oferują komponenty o jakości oryginalnej lub ekwiwalentnej zarówno dla samochodów osobowych jak i dla pojazdów przemysłowych, całkowitą wymianę wszystkich zużywających się elementów (paski, części sztywne) czy ciągłe uaktualnianie komponentów w zależności od zmian wnoszonych przez konstruktora samochodów.

Paski rozrządu Dayco spełniają wszystkie obciążenia i warunki pracy, które jeszcze kilka lat temu wydawały się niemożliwe. Produkty Dayco radzą sobie z takimi czynnikami jak bardzo wysokie ciśnienie wtrysku oleju przekraczające w niektórych zastosowaniach 2000 barów, dwa wałki rozrządu o większych obciążeniach czy silniki o wysokiej mocy i o temperaturze działania przekraczającej 120°C.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *