czwartek 26 maja '22 czwartek 26 maja '22

Części samochodowe regenerowane

Części regenerowane można podzielić na dwie grupy. Do pierwszej należą części regenerowane przez producentów, natomiast do drugiej regenerowane przez niezależne, ale wyspecjalizowane warsztaty.

BX_Diesel_KV_resize

W przypadku tych pierwszych zawsze mamy gwarancję wysokiej jakości, natomiast w drugim przypadku musimy postępować ostrożnie, gdyż nie zawsze regeneracja dokonana przez rzemieślników jest na wysokim poziomie. Części regenerowanych przez producentów nie należy się bać, a wręcz przeciwnie warto je kupować zamiast nowych. A jest w czym wybierać. Wiele firm ma w ofercie regenerowane zaciski hamulcowe, głowice, przepływomierze, przekładnie kierownicze, maglownice, turbosprężarki, alternatory, rozruszniki, wtryskiwacze, pompy wtryskowe, skrzynie biegów, sprężarki A/C, półosie napędowe, sprzęgła i wiele innych często i szybko zużywających się elementów. Głównym argumentem przemawiającym za nimi jest znacznie niższa cena, nawet o połowę, przy zachowaniu jakości i trwałości takiej jak w przypadku nowych. Części te są bowiem objęte taką samą gwarancją jak nowe elementy. Regeneracja fabryczna polega bowiem na wymianie wszystkich elementów, które ulegają zużyciu. W wielu przypadkach stara pozostaje tylko obudowa.

Kupując części regenerowane działamy również proekologicznie, gdyż nie trafiają one na śmietnik. Ponadto, w porównaniu do produkcji nowego podzespołu, podczas regeneracji zaoszczędza się do 90 proc. surowców naturalnych oraz zużywa znacznie mniej energii. Części regenerowane oferują nie tylko producenci samochodów i części (np. Bosch), ale również Fota i Inter Cars, czyli najwięksi dystrybutorzy części w Polsce.

Ostrożnie należy podchodzić do części regenerowanych przez rzemieślników, gdyż mogą być kiepskiej jakości oraz – co gorsze – zagrażać bezpieczeństwu. Oczywiście, większość warsztatów wykonuje regenerację solidnie z zastosowaniem elementów od renomowanych producentów, ale przed oddaniem podzespołu do regeneracji należy sprawdzić renomę warsztatu.

W większości przypadków ceny części regenerowanych będą jeszcze niższe jeśli zwrócimy starą część. W niektórych przypadkach jest to nawet warunek konieczny. Zwracane podzespoły nie mogą być jednak zdekompletowane i nie mogą mieć uszkodzeń mechanicznych nie wynikających z normalnej eksploatacji.

W ramach oferty części regenerowanych sklep internetowy iParts.pl oferuje WYŁĄCZNIE produkty regenerowane przez PRODUCENTÓW, udzielając tym samym pełną producencką gwarancję!

Części regenerowane, są efektem naprawy wykonanej w oparciu o te same co części nowe, najwyższe kryteria jakościowe z możliwością zastosowania wprowadzonych w międzyczasie udoskonaleń danego zespołu, czy lepszych materiałów. Najnowsze technologie oraz wysoka staranność prac pozwalają na objęcie tych części gwarancją fabryczną, identyczną jak dla części nowych. Dodatkowo, dzięki odpłatnemu zwrotowi części zużytych odkupowanych przez iParts.pl po ich wymianie na regenerowane znacząco obniżone zostają koszty naprawy (część zwracana musi spełniać określone kryteria). Końcowy koszt części regenerowanej może być o 50% tańszy niż nowej – Z TEGO WARTO KORZYSTAĆ!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.