niedziela 19 maja '24 niedziela 19 maja '24

Części samochodowe LuK

Na pewno wielu naszych czytelników zna markę LuK, która jest popularna z powodu wysokiej jakości sprzęgieł i kół dwumasowych. W dużej części, to właśnie produkty LuK znajdują się w samochodach na tzw. pierwszy montaż. Decydując się więc na sprzęgło bądź koło dwumasowe LuK, kupujesz produkt najwyższej jakości, wykonany zgodnie z technologią produkcji części OEM.

LuK to marka grupy Schaeffler, który posiada także takie marki jak INA czy FAG. Producenta cechuje duża troska o klienta, siła innowacji i pierwszorzędna jakość. W 2009 roku firma zatrudniła ponad 61 000 pracowników w 180 różnych zakładach i wypracowała obrót na poziomie 7,3 miliarda Euro! Nic dziwnego, Schaeffler Automotive Aftermarket jest dostawcą usług i części do układu napędowego w samochodach osobowych i pojazdach użytkowych od silnika, poprzez komponenty układu napędowego, skrzynie biegów, do podwozia. Firma w ciągu 30 lat stworzyła światową sieć około 11500 partnerów dystrybucyjnych ściśle połączoną z 27 biurami sprzedaży oraz przedstawicielstwami, co gwarantuje wyższy poziom usług, wysoką dostępność oraz bliski kontakt z klientem.

Grupa Schaefflera jest głównym producentem części zamiennych o jakości OEM w zakresie przeniesienia napędu, silnika oraz zawieszenia – dla pojazdów w każdej klasie. Wśród licznych produktów spod szyldu LuK znajdziecie Państwo kompletną ofertę sprzęgieł oraz rozwiązania systemowe, takie jak zestawy RepSet oraz RepSet Pro, uzupełnione dwumasowym kołem zamachowym oraz systemami wysprzęglającymi. Poza tym, LuK znany jest z produkcji części zamiennych dla układu sprzęgła w samochodach osobowych oraz pojazdach użytkowych od 2.8 do 40 t, autobusach i ciągnikach, a także z dostarczania pomp wspomagania kierownicy jak również pomp próżniowych.

W dzisiejszych czasach elementy sprzęgła muszą spełniać wiele wymagań, które w dużym stopniu przyczyniają się do komfortu jazdy. Dotyczy to takich funkcji, jak łagodne ruszenie z miejsca, szybka zmiana biegów, tłumienie drgań lub hałasu. Sprzęgła firmy LuK charakteryzują się doskonałym działaniem w szerokim zakresie prędkości, doskonałym przekazywaniem napędu, niewielkimi rozmiarami, minimalną siłą nacisku, wymaganą do rozłączenia oraz długą żywotnością.

Gama produktów LuK i nie tylko obejmuje ponad 120000 referencji. Poza produkcją części, grupa Schaeffler angażuje się w innowacyjne koncepcje usług i programów dla niezależnego rynku części zamiennych i dzięki jej wysiłkom, stacje serwisowe oraz dilerzy samochodów mają lepszy dostęp do informacji. Przykładem może tu być platforma TecDoc, która szybko zyskała wielu użytkowników w całej Europie.

Poza tym, w 2005 roku uruchomiono kolejną, technologiczną innowację, a mianowicie portal wiedzy warsztatowej o nazwie RepXpert. Jest to swoiste centrum informacji a propos czynności serwisowych każdego typu. Program ten połączony jest z systemem TecDoc, przez co zintegrowany portal pozwala na dostęp do instrukcji montażowych, diagnoz uszkodzeń, opisów produktów (LuK, INA, FAG) czy wiadomości odnośnie szkoleń a także sporo innych użytecznych wskazówek radzących, jak prowadzić nowoczesny warsztat.

Właściciel marki LuK kontynuuje prace nad nowymi projektami, w trosce o dostosowanie niezależnego sektora serwisowego do stale zmieniającego się rynku. Będąc jedną z wiodących spółek na rynku aftermarketowym, firma Schaeffler Automotive Aftermarket charakteryzuje się mocą i siłą innowacji, która umożliwia jej modyfikować i poszerzać zakres oferowanych produktów i usług dzięki obopólnemu zaufaniu i ścisłej współpracy ze swoimi klientami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *