wtorek 05 marca '24 wtorek 05 marca '24

Chłodnice samochodowe Nissens

Nissens to jeden z najbardziej znanych obecnie producentów chłodnic samochodowych na świecie. Ta duńska firma uchodzi za lidera jeśli chodzi o produkcję części zamiennych do samochodów i wyrobiła sobie markę na całym świecie. W dzisiejszej edycji Encyklopedii Marek Części przedstawimy Wam historię tej firmy i to, jak wygląda ona dzisiaj.

Firma Nissens powstała w 1921 roku, w Danii. Dziś ta rodzinna firma, jest jednym z największych na świecie wytwórców chłodnic. Kierowana przez kolejne pokolenia rodziny Nissen, obecnie Pana Alana i Knuda Nissen, można ją zaliczyć do czołówki wytwórców producentów układów termicznych stosowanych w autach.

Stały wzrost przekłada się na sukces rynkowy. Przez kolejne lata, zarówno obroty firmy Nissens, jak i zatrudnienie, powiększają się. Aby sprostać wymaganiom nowoczesnego rynku firma potrzebuje nowoczesnych technologii, i w tym celu nieustannie rozwija ichniejszą infrastrukturę.

Obecnie, Nissens to nowoczesny i sprawnie zarządzany koncern. Bogate doświadczenie, obecność na wielu europejskich i globalnych rynkach zbytu a także najnowocześniejsze technologie dają duńskiemu przedsiębiorstwu miejsce w czołówce producentów.

Duńska firma podzielona jest na dwie dywizje – przemysłową i motoryzacyjną. My oczywiście skoncentrujemy się na tej drugiej. A jest ona niezwykle atrakcyjna, bowiem oferuje ponad 10 tysięcy różnych komponentów do samochodowych układów chłodzenia i nie tylko, i stale się rozszerza. Wszystkie produkty zgodne są w 100% ze standardem oryginalnych części O.E.

Oferta Nissensa trafia zarówno do aut na pierwszy montaż (rynek OEM/OES), jak i na rynek części zamiennych, potocznie zwanym aftermarket. Całość odbywa się poprzez 18 filii, zlokalizowanych na całym świecie (w tym w Polsce), oraz przez sieć największych dystrybutorów części zamiennych.

Jakość, o którą dbają każdego dnia duńscy inżynierowie, została potwierdzona poprzez przyznanie certyfikatów ISO 9001 oraz QS9000. Zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne mechanizmy kontroli jakości dają nam 100% pewność, że produkt, który otrzyma klient będzie gotowy do użytku.

Obecna oferta firmy Nissens dzieli się na dwie kategorie, a mianowicie komponenty biorące udział w chłodzeniu silnika, tj. chłodnice wody, powietrza i oleju, a także elementy klimatyzacji i nagrzewnice, tj. chłodnice klimatyzacji, parowniki, osuszacze, nagrzewnice.

Na uwagę zasługują zwłaszcza chłodnice cieczy, które charakteryzują się niezwykłą wydajnością. Dzieje się tak m.in. dlatego, że wykorzystuje się tam system Mc Corrd, co zwiększa wydajność cieplną w porównaniu z oryginałem. Poza tym, chłodnice samochodowe Nissens odznaczają wysoką odpornością na ciągłe wstrząsy oraz naprężenia, co z kolei jest zasługą specjalnego systemu spieku aluminium NOCOLOK, któremu poddawane są elementy chłodnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *