środa 24 kwietnia '24 środa 24 kwietnia '24

Car of the Year 2013 – finałowa ósemka

iParts.pl dnia: 20.12.2012 W kategorii: Motonews'y

Specjaliści stanowiący jury ogólnoświatowego konkursu Car of the Year 2013 dokonali wyboru ośmiu kandydatów na zwycięzcę. Najlepsze auto zostanie wyłonione w trakcie targów w Genewie.

Tegoroczna odsłona plebiscytu jest nieco inna niż zwykle. Do tej pory do finału przechodziło 7 modeli, w tym roku natomiast aż 8. Skąd ta zmiana? Przyczyna jest prozaiczna – w głosowaniu dwa samochody zdobyły jednakową ilość punktów.

Car of the Year to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w Europie, przyznawana producentom aut. Pierwsza edycja odbyła się w 1964 r., a jury przyznało tytuł COTY Roverowi 2000. Rok temu natomiast wygrał Opel Ampera / Chevrolet Volt. Co jest warto zaznaczenia, w tegorocznym zestawieniu finalistów nie ma ani jednego samochodu z napędem hybrydowym bądź elektrycznym.

Lista finalistów Car of the Year 2013: Ford B-Max, Hyundai i30, Mercedes-Benz Klasy A, Peugeot 208, Renault Clio, Subaru BRZ / Toyota GT86, Volkswagen Golf VII i Volvo V40. Na poznanie zwycięzcy przyjdzie nam poczekać do marca 2013 r. do Salonu Motoryzacyjnego w Genewie.

Macie jakieś przewidywania co do zwycięzcy? Naszym osobistym typem jest Volvo V40 lub Mercedes-Benz Klasy A, jeśli macie odmienne zdanie piszcie w komentarzach swoje opinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *