poniedziałek 04 lipca '22 poniedziałek 04 lipca '22

BorgWarner przejmuje Delphi Technologies

iParts.pl dnia: 23.05.2020 W kategorii: Donosy z aftermarketu

BorgWarner Inc. i Delphi Technologies PLC zawarły ostateczną umowę transakcyjną, na mocy której BorgWarner przejmie Delphi Technologies w ramach transakcji giełdowej. Wartość przedsiębiorstwa Delphi Technologies została wyceniona na około 3,3 miliarda USD.

Warunki umowy

Zgodnie z warunkami umowy, która została zatwierdzona przez zarządy obu spółek, akcjonariusze Delphi Technologies otrzymaliby 0,4534 akcji zwykłych BorgWarner na jedną akcję Delphi Technologies. Po zakończeniu transakcji oczekuje się, że obecni akcjonariusze BorgWarner będą właścicielami około 84% połączonej spółki, a obecni akcjonariusze Delphi Technologies – około 16%.

Kierunki rozwoju

W roku obrotowym 2019 BorgWarner i Delphi Technologies szacują, że wygenerowały odpowiednio 10,17 mld USD i 4,36 mld USD sprzedaży netto. Po zakończeniu transakcji oczekuje się, że połączona spółka będzie jedną z wiodących na świecie firm działających w obszarze napędów samochodowych. Połączone przedsiębiorstwo oferowałoby unikalną, bardziej wszechstronną ofertę wiodących w branży produktów i układów napędowych do silników spalinowych, hybrydowych i elektrycznych.

Przejęcie i połączenie z Delphi Technologies jest spójne z ewolucją BorgWarner. Bez wątpienia  wzmocni produkty, a także możliwości i skalę wykorzystania technologii w tworzeniu napędów elektrycznych i napędów przyszłości.

Finalizacja transakcji

Oczekuje się, że transakcja BorgWarner / Delphi Technologies zostanie sfinalizowana w drugiej połowie 2020 r. Niezbędne jest zatwierdzenie jej przez akcjonariuszy Delphi Technologies oraz otrzymanie zezwoleń regulacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.