sobota 13 lipca '24 sobota 13 lipca '24

BorgWarner otwiera laboratorium high-tech

iParts.pl dnia: 07.07.2020 W kategorii: Donosy z aftermarketu

Otwarcie nowego laboratorium sprawi, że rozwój, testowanie, walidacja i prototypowa produkcja silników elektrycznych będzie odbywać się pod jednym dachem. Na jego lokalizację wybrano Noblesville.

Kluczowy obiekt

BorgWarner twierdzi, że jest gotowy na przyszłość mobilności, otwierając swoje najnowocześniejsze laboratorium Noblesville Technical Center w Noblesville w stanie Indiana. Centrum techniczne, kluczowy obiekt w misji BorgWarner, polegającej na opracowywaniu czystych, energooszczędnych systemów napędowych, umożliwia firmie projektowanie, budowę, testowanie i sprawdzanie prototypów z portfolio produktów elektrycznych w jednym miejscu. To pozytywnie wpłynie na synergię kosztów, zwiększanie współpracy między działami oraz poprawę wydajności w całym procesie opracowywania i testowania produktu.

Rozwój silników elektrycznych na dużą skalę

W Laboratorium Noblesville Technical Center BorgWarner skoncentruje się na rozwoju silników i elektroniki mocy dla rynków lekkich pojazdów dostawczych i pojazdów użytkowych. Inżynierowie będą mogli budować, kalibrować i testować serca elektrycznych układów napędowych, aby uzyskać szybkie informacje zwrotne dla zespołów projektowych i analitycznych. Umieszczenie całej gamy dyscyplin inżynieryjnych i rozwojowych razem, w tej samej lokalizacji, przyniesie wiele korzyści. Będzie to między innymi skrócenie przestojów podczas procesu projektowania i wsparcie dla osiągnięcia wyższego poziom współpracy pomiędzy działami.

Osiąganie przewagi konkurencyjnej

Jak powiedział dr Stefan Demmerle, prezes i dyrektor generalny BorgWarner PowerDrive Systems, „Inżynieria, testowanie i prototypowanie pod jednym dachem oznacza przewagą konkurencyjną, gdy zmierzamy w kierunku wysoce technicznej i zelektryfikowanej przyszłości.” Laboratorium o powierzchni ponad 3700 m² będzie domem dla wielu nowo zbudowanych komponentów elektrycznych, które znajdą zastosowanie zarówno w pojazdach hybrydowych, jak i elektrycznych. Firma twierdzi, że laboratorium rozszerza możliwości hybrydowe i elektryczne BorgWarnera, zapewniając przestrzeń, w której można stwarzać warunki rzeczywiste. Jednocześnie aktualizacje projektowe, wprowadzane w celu rozwoju najbardziej zaawansowanych technologii w branży, będą odbywać się w znacznie krótszym czasie.

BorgWarner wyposażył zakład w cały zakres sprzętu do produkcji silników. Otwarcie tego nowego laboratorium high-tech jest zgodne z celem firmy, aby wzmocnić produkty, możliwości i skalę rozwoju elektroniki energetycznej i stać się liderem w dziedzinie zelektryfikowanych systemów napędowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *