sobota 13 lipca '24 sobota 13 lipca '24

ATE Plastilube – środek przedłużający żywotność hamulców

iParts.pl dnia: 28.06.2020 W kategorii: Donosy z aftermarketu

ATE Plastilube to smar, którym pokryć można wszystkie ruchome części hamulca. Zapewnia płynną pracę pracę układu hamulcowego w każdych warunkach pogodowych. Niedawno produkt wszedł na rynek Amerykański, gdzie do tej pory nie był powszechnie dostępny.

Długotrwała ochrona

Plastitube wytwarzany jest przez ATE – wiodącego niemieckiego producenta układów hamulcowych, a także części sprzęgła i czujników samochodowych. Opracowano go w celu skutecznego zmniejszenia hałasu klocków hamulcowych. ATE Plastilube zapewnia również długotrwałą ochronę przed korozją powierzchni prowadzących zaciski, w tym sworzni ślizgowych zacisków i obszarów między tłokiem a płytą oporową. Użycie środka zwiększa żywotność hamulców i zmniejszenia częstotliwości ich konserwacji.

Gdzie i jak stosować ATE Plastilube?

Aby przedłużyć żywotność zacisku hamulca i klocka, ATE Plastilube można zastosować w miejscu styku „uszu” klocków hamulcowych z prowadnicą zacisku. Te obszary kontaktu metalu z metalem mogą zostać zanieczyszczone rdzą, solą i brudem drogowym, ograniczając ruch podkładki w prowadnicy, co jest przyczyną zmniejszenia zakresu jej funkcjonalności i hałasu. ATE Plastilube chroni przed korozją, jest kompatybilny ze wszystkimi metalami i większością materiałów, z których wykonywane są o-ringi.

Dystrybucja na rynku amerykańskim

Produkt nie był do tej pory dostępny na rynku Amerykańskim. Jego dystrybucją zajął się Continental, globalny dostawca układów i komponentów hamulcowych. Jak zauważył  Dan Caciolo, dyrektor ds. zarządzania produktem w Continental, „wielu naszych profesjonalnych techników i klientów zajmujących się importem, prosiło nas o udostępnienie ATE Plastilube w Ameryce Północnej. Cieszymy się, że w końcu możemy zaoferować ten produkt na naszym rynku”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *