środa 17 sierpnia '22 środa 17 sierpnia '22

Brembo hamulce doskonałe

iParts.pl dnia: 17.08.2009 W kategorii: Encyklopedia marek części

brembolarge

Brembo to światowy potentat w produkcji najlepszych na świecie układów hamulcowych do samochodów.

Brembo gwarantuje najwyższe standardy jakościowe i stosuje zaawansowane technologie, które w połączeniu z unikalną wiedzą technologiczną w zakresie wytwarzania układów hamulcowych dla pojazdów mechanicznych o wysokich osiągach decydują o tym, że firma ta jest liderem na rynku światowym w dziedzinie wytwarzania tarczy hamulcowych, zacisków i kompletnych modułów. Brembo dostarcza układy hamulcowe do najbardziej wyrafinowanych zastosowań, jakimi są samochody sportowe i wysokiej klasy limuzyny: dzięki swemu potencjałowi, firma Brembo gwarantuje najwyższe osiągi prestiżowych samochodów aktualnie produkowanych w Europie, Stanach Zjednoczonych i Japonii. Brembo wyróżnia pionowe zintegrowanie procesu produkcyjnego, który obejmuje wszystkie fazy obróbki, dzięki czemu staje się idealnym kontrahentem dla kogoś, kto poszukuje najnowszych osiągnięć w dziedzinie tarczy hamulcowych. W procesie przemysłowym Brembo opiera się na produkcji pochodzącej z własnych odlewni, wykorzystując w ten sposób synergię wiedzy technicznej i projektowej w zakresie podzespołów urządzeń hamulcowych i dogłębnej wiedzy odlewniczej, dla optymalizacji cyklu produkcyjnego. Faza badawczo-rozwojowa opiera się na próbach laboratoryjnych, próbach statycznych komfortu hamowania oraz testach dynamicznych prowadzonych na stanowiskach do prób i stanowi wstęp do opracowania wyrobu finalnego, a następnie jego wdrożenia do sprzedaży rynkowej.

brembo_300_mediumBrembo, dzięki nowoczesnej technologii, innowacyjności i oryginalnemu design przewiduje i kształtuje przyszłość, dając początek gotowym produktom: począwszy od projektu, poprzez odlew z aluminium lub żeliwa, aż po montaż. Produkty poddawane są ciągłym testom i symulacjom na torze wyścigowym i na drodze. Dzięki integracji procesów oraz optymalizacji cyklu produkcyjnego, Brembo gwarantuje maksymalny poziom bezpieczeństwa i wygody, a także nieustannie doskonali parametry produktów. Nacisk na innowacyjność pozwala wdrażać nowe technologie, nowe materiały i formy, a także zdobywać nowe rynki. Dążeniu do uzyskiwania jak najlepszych parametrów produktów towarzyszy poszukiwanie wyjątkowego stylu, odpowiadającego projektowi wyposażanego pojazdu. Coraz szersze zastosowanie technologii przyjaznych dla środowiska, recykling materiałów na poszczególnych etapach obróbki i staranne zapobieganie wszelkim formom zanieczyszczenia potwierdzają troskę Brembo o środowisko naturalne. Pracownicy Brembo, stanowiąc ogromny zespół, są prawdziwym kapitałem przedsiębiorstwa, a zarazem bodźcem do ciągłego doskonalenia, poszukiwania i wprowadzania innowacji. Przedsiębiorstwo działa obecnie we Włoszech, w Polsce, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Francji, Szwecji, USA, Brazylii, Meksyku, Chinach, Japonii i Indiach.

Samochody Brembo
Brembo wyposaża w hamulce takie samochody, jak: Alfa Romeo 159, Alfa Romeo Brera, Audi A8, Audi Pikes Peak, Aston Martin V8 Vantage, Land Rover Range Rover, Dodge Charger SRT – 8, Cadillac STS – V, Ford Nuova Mustang V. Cobra, Nissan Z350 Roadster, Mercedes McLAren Slr, Mercedes Cl Class, Dodge Viper, Ford Shelby GT500 oraz wiele innych!

Ceramiczne Systemy Hamulcowe Brembo
Firma Brembo Ceramic Brake Systems (BCBS) powstała w 2004 roku jako Joint Venture pomiędzy Brembo (50%) i Daimler Chrysler (50%) /aktualnie Daimler AG/ i wkrótce została liderem w zakresie produkcji tarczy hamulcowych z zastosowaniem ceramiki kompozytowej, przeznaczonych dla przemysłu motoryzacyjnego, jak również w dziedzinie badań i nowych opracowań w sektorze materiałów innowacyjnych.

054Materiał węglowo-ceramiczny (Carbon Ceramic Material, CCM) już od lat siedemdziesiątych jest stosowany w systemach hamulcowych pojazdów kosmicznych, a od lat osiemdziesiątych w samochodach wyścigowych. Od roku 2000 materiał węglowo-ceramiczny jest również stosowany w produkcji układów hamulcowych samochodów sportowych.

Zalety układu hamulcowego CCM: znakomite osiągi zarówno podczas jazdy po nawierzchni suchej jak i mokrej, niska mas własna, komfort hamowania, wytrzymałość na korozję, wysoka trwałość oraz znakomite własności techniczne.

Zastosowanie: wszystkie modele Ferrari, Mercedes SLR, Pagani Zonda, GM Corvette ZR1, Aston Martin DBS.

Odwiedź portal korporacyjny Brembo >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.