sobota 13 lipca '24 sobota 13 lipca '24

SKF – łożyska i nie tylko

Koncern SKF to największy na świecie dostawca produktów, rozwiązań oraz usług w przemyśle łożyskowym, uszczelnieniowym oraz przemysłach związanych z ruchem obrotowym. Markę SKF zna więc chyba każdy, kto miał styczność z rynkiem części zamiennych. Dzisiaj w Encyklopedii Marek Części krótka charakterystyka firmy SKF.

Firma SKF jest obecna na polskim rynku od bardzo długiego czasu, bo już od dwudziestolecia międzywojennego. Współpraca zaczęła nabierać tempa szczególnie po transformacji ustrojowej – kupiono Fabrykę Łożysk Tocznych w Poznaniu, miał miejsce początek bezpośrednich dostaw do klientów z Europejskich Centrów Dystrybucyjnych SKF czy otwarcie biura i Centrum Szkoleniowo-Technicznego w Katowicach.

Dzisiaj przeciętny kierowca może znać markę przede wszystkim z takich produktów jak systemy piast (zestawy łożyska koła i do układów zawieszeń), łożyska wyciskowe sprzęgła, zestawy półosi napędowych i osłon ochronnych przegubów, komponenty układu rozrządu, chłodzenia i napędów pomocniczych czy w końcu produkty serwisowe (smary, preparat LGAF 3 etc.).

Wśród tych licznych produktów na szczególną uwagę zasługują najwyższej jakości łożyska koła SKF. Według szacunków, niemal 90 milionów samochodów na globie posiada łożyska koła i piasty zintegrowane firmy SKF. SKF posiada naprawdę bogatą propozycję łożysk kół i piast zintegrowanych na rynku wtórnym, szczególnie opracowane są te przeznaczone do modeli azjatyckich.

SKF ma duże zasługi w propagowaniu idei zestawów, która dostarcza mechanikowi wszelkie części wymagane do kompletnej, bezpiecznej naprawy w jednym opakowaniu. Poza tym, produkty SKF są wciąż w wielu przypadkach stosowane na pierwszy montaż (OEM), poprzez wnikliwe i dokładne kontrole jakości produkcji.

Kolejną grupą produktów, z której słynie SKF, są układy rozrządu. Firma słucha zaleceń producentów i użytkowników, którzy zalecają wymianę całego systemu rozrządu – paska, napinacza oraz rolek prowadzących – jednocześnie. Dzięki temu, zapewniamy idealne napięcie paska, co jest niezwykle istotne w kontekście utrzymania odpowiedniej pracy silnika.

Firma SKF ułatwia wykonanie całej pracy nad układem rozrządu. W zestawie paska rozrządu SKF znajdują się paski, napinacze, i rolki prowadzące, które mają takie same parametry co oryginalne części, oraz zalecenia – jednym słowem wszelkie niezbędne rzeczy do wykonania pracy.

Dużą popularnością cieszą się też pompy wody AquaMax firmy SKF, które spełniają wszelkie możliwe specyfikacje, a poza tym zapewniają idealne dopasowanie i łatwy montaż. Pompy wody wykonane są z wysokiej jakości materiałów, dzięki którym zapewniona jest maksymalna wydajność układu chłodzenia przy każdej prędkości i w każdych warunkach jazdy.

W trakcie procesu produkcji pomp wody AquaMax firmy SKF wykorzystuje się specjalną, niebieską powłoką, która znana jest też w przemyśle lotniczym i kosmicznym. Dzięki tej powłoce, minimalizowane jest ryzyko kłopotów z wewnętrznymi płynami chłodzącymi, dzięki czemu małe cząsteczki płynu chłodzącego nie przyklejają się do wirnika napędzanego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *