niedziela 15 grudnia '19 niedziela 15 grudnia '19

Koniec Maybacha

iParts.pl dnia: 20.08.2012 W kategorii: Motonews'y

To już koniec Maybacha – szefostwo Daimlera zadecydowało o zakończeniu działalności tej jednej z najbardziej luksusowych marek na świecie. Kilkanaście lat temu Maybach został przywrócony do życia, dzisiaj wraca do stagnacji.

Maybach rozpoczął swoją działalność w 1909 r. za sprawą Wilhelma Maybacha, który rozpoczął produkcję silników lotniczych. W kolejnych latach przedsiębiorstwo intensywnie pracowało nad różnego rodzaju przekładniami. W 1919 r. miała miejsce premiera pierwszego modelu pojazdu tej marki i z miejsca zdobył uznanie szerszej rzeszy klientów.

Działalność Maybacha w tym segmencie została zastopowana w 1940 r. z powodu wojny. W okresie wojennym, Maybach produkował silniki przeznaczone do niemieckich czołgów. Po II WŚ próbowano wskrzesić produkcję samochodów, jednak gdy umarł Karl Maybach – syn Wilhelma, założyciela marki, prawo do zarządzania marką przeszło do Daimlera.

Suma sumarum, pierwszy Maybach powstał dopiero… w 1997 roku. Pierwsze lata to całkiem niezła sprzedaż, jednak lata współczesne to już o wiele gorsze wyniki, mimo tego, że wciąż Maybach jest wyznacznikiem luksusu na świecie. Odpowiedzialnym za taki stan rzeczy jest kryzys gospodarczy i niezbyt dobra sytuacja finansowa na ogólnoświatowych rynkach.

Ostatnimi czasy, Maybach stosował atrakcyjną politykę cenową, żeby zyskać klientów – rabaty na niektóre pojazdy wynosiły, bagatela, 300 tys. złotych! Mimo tego, Maybach wciąż miał problemy ze sprzedażą swoich modeli. W związku z utrzymującą się niekorzystną sytuacją dla Maybacha, Daimler ogłosił zaprzestanie produkcji nowych modeli przed końcem 2012 roku.

Alternatywą dla modeli Maybacha ma być Mercedes-Benz Klasy S, którego nowa generacja ma debiutować w 2014 roku. Topowe wersje mają oferować absolutnie najwyższy poziom wyposażenia, który ma usatysfakcjonować nawet najbardziej wymagających klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *