sobota 13 lipca '24 sobota 13 lipca '24

Filtry Mann-Filter – oryginał to najlepszy zamiennik

Filtry Mann to produkty popularne, cieszące się dużym uznaniem na rynku części zamiennych i OEM. Za jakością filtrów Manna stoi 70-letnia historia firmy, pełna ciężkiej pracy i dążenia do perfekcji. Wszystko to służyło rozwojowi technologii filtracji i uzyskaniu stuprocentowej satysfakcji klienta.

Historia filtrów Mann rozpoczyna się w Ludwigsburgu koło Stuttgartu w 1941 roku, kiedy to Adolf Mann i dr. Erich Hummel otwierają firmę FILTERWERK MANN+HUMMEL GMBH. Początkowo mała firma prężnie się rozwijała, i z czasem uzyskała pozycję lidera na rynku filtrów przemysłowych i samochodowych.

W drugiej połowie XX wieku firma Mann stale udoskonala swoje produkty, zaczyna wykorzystywać filtry powietrza i oleju z papierowymi wkładami dla dokładnej filtracji, rozwijać zakłady i otwierać nowe fabryki. Na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych Mann ma opinię cenionego, dużego i solidnego producenta filtrów. Przyspieszony rozwój firmy miał miejsce jednak parę lat później, w latach dziewięćdziesiątych, kiedy powstaje rozbudowana sieć placówek badawczych, oddziały firmy w Stanach Zjednoczonych, w Azji i Europie.

Dziś firma Mann jest jednym z największych produktów filtrów samochodowych na świecie. W zakładach i biurach Manna pracuje na całym świecie 12 tysięcy ludzi w 41 krajach. Obecnie firma pracuje nad badaniami rozwojowymi w dziedzinie filtracji, inżynierii materiałowej, termodynamiki spalania oraz akustyki silników spalinowych.

Filtry Mann cechują się najwyższą jakością, efektywnością i dbałością o silnik i pozostałe części samochodu. Użycie najnowszych technologii i system kontroli jakości daje pewność, że obojętnie jaki filtr byśmy nie kupili – oleju, powietrza, paliwa czy kabinowy – będzie to dobry wybór. Wszystkie produkty Manna odpowiadają światowym standardom TS 16949 oraz normom przewidzianym dla klientów OEM QS 9000 i VDA 6.1

Filtry MANN zapewniają bezpieczeństwo operacyjne silnika, niezawodnie chronią najdelikatniejsze mechanizmy silnika i pozostałych elementów poprzez wydajną filtrację na każdym etapie pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *