sobota 04 lutego '23 sobota 04 lutego '23

Brembo już w iParts.pl!

Od niedawna w asortymencie naszego sklepu pojawiły się produkty renomowanej, włoskiej firmy Brembo. Jesteśmy jednym z nielicznych, polskich sklepów internetowych z częściami samochodowymi oferującym produkty tejże firmy. Z pewnością ucieszy to zwłaszcza tych, dla których klocki i tarcze hamulcowe Brembo są synonimem jakości, niezawodności i bezpieczeństwa.

brembo6pistonredFirma Brembo powstała w 1961 roku, kiedy to Emilio Bombassei (ojciec obecnego prezesa) założył mały warsztat mechaniczny oddalony kilka kilometrów od Bergamo. W roku 1964 nastąpił przełom w historii przedsiębiorstwa: wtedy Brembo rozpoczęło produkcję pierwszych tarcz hamulcowych we Włoszech przeznaczonych na rynek części zamiennych.

Od tego momentu miał miejsce stały rozwój firmy, z czasem Brembo zostało liderem w produkcji układów hamulcowych stosowanych w pojazdach wyścigowych (m.in. Formuła 1). Dziś Brembo działa na 3 kontynentach i jest właścicielem zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w 11 krajach; oddziały firmy mieszczą się również w Szwecji, we Francji i w USA, a produkty Brembo sprzedawane są w 70 krajach na całym świecie. Ponadto, firma zatrudnia ponad 6000 pracowników, z których prawie 10% to inżynierowie i specjaliści ds. produktu zaangażowani w działalność badawczo-rozwojową.

brembo_sportBrembo specjalizuje się przede wszystkim w produkcji komponentów układu hamulcowego. Poza produkcją najnowocześniejszych tarcz hamulcowych z materiału węglowo-ceramicznego do samochodów takich jak Ferrari, Mercedes SLR, Pagani Zonda czy Aston Martin DBS, Brembo posiada szeroką ofertę klocków i tarcz na rynku części zamiennych (after market).

Wśród nich warto wymienić tarcze z rowkowanym systemem wentylacyjnym (Pillar Venting Technology), zapewniającym jednorodne chłodzenie i zwiększającym o ponad 40% wytrzymałość na pękanie termiczne, czy tarcze typu Easy:Check z optycznym wskaźnikiem zużycia. Ofertę dopełniają Premium Range i Brembo Max z lakierem antykorozyjnym, a także High Carbon z żeliwa o wysokiej zawartości węgla.

Wszystkich klientów iParts.pl zapraszamy do kupna produktów firmy Brembo i korzystania z naszych usług. Wszelkie informacje na ten temat możecie Państwo uzyskać via e-mail handlowy@iparts.pl oraz pod numerem telefonu 22 884 65 45.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *